adrasan

Adrasan’da hava sıcak yaz aylarında bunaltıcı değildir ve öğlene kadar denizden, öğleden sonra ise karadan esen rüzgarlar sayesinde yazın kavurucu etkisi azalmaktadır.

Adrasan’da Gezilecek ve Görülecek Yerler – Adrasan’da Ne Yapılır?
Adrasan Koyu, açık deniz ve rüzgarlara karşı korunaklı doğal bir liman olduğundan dolayı, balıkçılık ve mavi yolculuk teknelerinin popüler uğrak noktası konumundadır. Adrasan’da gezi tekneleri çevredeki ada ve koylara günübirlik tekne turları düzenlemektedir. Adrasan’da tekne turları genellikle sabah saat 10 gibi başlıyor ve akşam 4-5 gibi bitiyor. Adrasan’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları, günübirlik tekne turlarının uğradığı ıssız kumsallara sahip koylardır. Adrasan’ı kıyı boyu takip ederseniz de farklı yerler ve güzellikleri görebilirsiniz.

Adrasan Koyu’nun sağındaki kıyısını takip ederseniz yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş sonrasında Adrasan Deniz Feneri’ne ulaşırsınız.

Doğa yürüyüşü sevenler için ideal.

Adrasan, ayrıca dalış severler için de ideal bir konumdadır. Adrasan’ın berrak suları ve çevresi dalış için güzel imkanlar sunmaktadır

Ayrıca zıpkın ile avlanacak balık türleri de diğer bölgelere nazaran fazladır.

Adradan Koyu’na girişte bulunan Gelidonya Burnu’nda 3500 yıl öncesine dayanan bir Fenike batığı bulunmaktadır.

Bu bölgede tüplü dalış yasaktır ancak tekneler ile yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alan Üçadalar kıyıları, tüplü dalış ve scuba diving sevenler için popülerdir.

Adrasan’ın sahilden yaklaşık 4 km. içeride bulunan köyünde her mevsim taze meyve ve sebze bulmak mümkündür. Köyde ayrıca postane,süper market  bakkal ve market de mevcut.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adrasan